6.A (8)

Třídní učitel: Mgr. Martin Biolek

Je sedm hodin a my máme sraz na paskovském nádraží. Na začátku nás čeká to lehčí, výšlap na Lysou Horu. Cestou z Lysé to bude těžší, budeme sbírat odpadky.

Vlakem jedeme až na Ostravici, odkud po červené turistické značce stoupáme pořád vzhůru. Počasí máme úžasné, není ani zima ani horko a po mracích ani památky. Nahoře je skvělá viditelnost, jsou vidět Jeseníky, Vysoké Tatry, Velká i Malá Fatra. Na cestu dolů rozbalujeme igelitové pytle a dáváme si ochranné rukavice.

Udělali jsme si nádherný výlet a při tom hodně prospěšnou věc pro přírodu. Všichni si to krásně užili a měli skvělý pocit z dobrého činu.

Den sv. Patrika v 6.A
18 bře 2018

Dne 16. března proběhl na naší škole Svátek sv. Patrika. Celá škola byla v zeleném a ani my šesťáci jsme nezůstali pozadu. Podívejte se na naše třídní fotky.

VZPOURA úrazům v 6.A
18 bře 2018

V naší třídě proběhlo setkání s dvěma tělesně postiženými lidmi – Jarmilou Onderkovou a Pavlem Brožem. Děti seznámili se svým životním osudem, s úrazy a s nebezpečím, kterému je třeba předcházet. Projekt prevence dětských úrazů je podporován Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

Chlapci ze 6.A, se v pracovních činnostech také zapojili do vytváření výrobků na vánoční jarmark. S paní učitelkou Šárkou Nevařilovou vyráběli nádherné náušnice z pet lahví. Náušnice se jim moc povedly a mezi všemi výrobky na vánočním jarmarku patřili k těm nejkrásnějším.

Ve čtvrtek 14. 12. 2017 jsme opět jako každý rok měli vánoční dílny, kde si děti mohli vyrobit nádherné dárečky pro své blízké. Byly to dřevěné hodiny, malování na hedvábí, hrnek nebo přívěsek. Všechny nás to moc bavilo, a skvěle jsme si to užili.

Máme tady prosinec a blíží se vánoční jarmark. Jako třída jsme chtěli ukázat, že máme dobré nápady a moc šikovné ručičky. Abychom něco vytvořili, nás stálo hodně úsilí a času, ale myslíme si, že výsledek za to stojí. Přijďte se na naše výrobky na vánoční jarmark podívat.

Den otevřených dveří v 6.A
31 říj 2017

Poslední den před podzimními prázdninami proběhla na naší škole zajímavá událost – Den otevřených dveří. Všichni žáci byli napnutí, zvědaví a v očekávání, kdo se na ně přijde do vyučování podívat. O přestávkách jsme se šli podívat na výstavu zajímavých sbírek u 9. třídy. Všechno se nám moc líbilo a hodně nás to zaujalo. Odpoledne byla návštěva rodičů do naší třídy bohatší, někteří si i vyzkoušeli zeměpisný kvíz – Riskuj, prohlédli si naší třídu. Myslím si, že se všem u nás ve škole líbilo a je určitě fajn, že takový den na naší škole byl.

Projektový den - 6.A
17 říj 2017

Dne 29. 9. 2017 jsme v rámci  projektového dne pracovali na Logu třídy, které jsme již měli rozpracováno z adaptačního pobytu na Morávce. Snaha byla vytvořit něco jako erb, heslo naší třídy, jak bychom se měli chovat, jací bychom měli být, jaké máme mít vlastnosti. Do práce se zapojili všichni, jen někomu se dařilo více, někomu méně.

Další úkol projektového dne byl také dlouhodobě rozpracován. Byla to mapa Paskova, aneb jak ho vidí žáci 6.A. Mapu se nám podařilo dodělat a můžete ji vidět před naší třídou.

A protože bylo pěkné počasí, stihli jsme také projít celou paskovskou část naučné stezky a dozvědět se tím o Paskově trošku víc.