1.A (12)

Třídní učitel: Mgr. Michaela Šnýdrová

Asistent pedagoga: Simona Horutová

Den sv. Patrika proběhl ve znamení zelené barvy. Děti přišly v zeleném oblečení, vyrobily si čelenky z tradičních zelených trojlístků a někteří dokonce posvačily zelenou svačinku. Dozvěděly se kde, proč a jak se tento svátek slaví, seznámily se s postavou sv. Patrika a Leprikona a poslechli si několik irských písní a tanců.

S dětmi jsme se 9.3. vypravily na první návštěvu městské knihovny. Tam na nás již čekal malíř Bořek Frýba, který dětem namaloval nejprve velké jarní a velikonoční obrázky. Pak si děti mohly nechat namalovat obrázek podle svého přání a ve třídě si je vybarvily.

V projektu Veselé zoubky, který proběhl 23.4., se děti dozvěděly spoustu zajímavostí o lidském chrupu, o stavbě zubu, o tom, jak vlastně vzniká zubní kaz a jak mu předcházet. Společně s Hurvínkem se naučily, jak správně pečovat o své zuby a co jíst, aby se jim zuby co nejméně kazily. Od firmy Dm market obdržel každý dárkovou tašku s věcmi potřebnými k péči o zuby. Na závěr si děti v pracovním vyučování vyrobily papírový kelímek se zubní pastou a kartáčkem.

Vitamínovou bombu z červené řepy, mrkve, jablka a dalšího ovoce děti ochutnaly v rámci Vitamínového dne. Také si mohly vytvořit malý nepečený dortík z těsta, vyrobeného pouze ze slunečnicových semínek a rozinek. Seznámily se tak s nápoji smoothie a raw potravinami.

Ve středu 24.1. byla pro děti připravena preventivní beseda Městské policie F-M. Děti si společně se dvěma policistkami zopakovaly pravidla přecházení přes silnici a pohybu po vozovce. Také se naučily, jak správně používat reflexní prvky, aby byly vidět, vybarvily si pracovní listy a shlédly vzdělávací video.

Na slavnost a hlavně na nové slabikáře se děti ve středu 6.12. velmi těšily. Nejprve však musely dokázat svými čtenářskými výkony, že si je zaslouží. Děti pracovaly ve skupinkách, ve dvojicích i samostatně, skládaly domino hada se slabikami, puzzle obrázek-slabika, hrály písmenková pexesa, četly slova na koberci, vyplňovaly pracovní listy a také tančily a zpívaly. Všichni žáci byli velice šikovní, takže každý z nich obdržel nový slabikář, sladký písmenkový muffin a nechybělo ani dětské šampaňské. Tak hurááá do dalšího čtení!

Návštěva pojízdného planetária nám přinesla neobvyklý zážitek. Vleže jsme se vypravili do vesmíru. Našimi průvodci byli zástupci zemských pólů, lední medvěd a tučňák. Ti se nám na své průzkumné cestě do vesmíru pokusili zábavnou formou objasnit, proč je na pólech zima a led.

Dnes k nám zavítal Mikuláš společně s děsivým Čertem a usměvavým Andělem. Děti jim zazpívaly písničku, za kterou dostaly balíčky se sladkostmi. Nejdůležitějším dárkem bylo pero, na které se děti moc těšily a slíbily, že se budou snažit psát co nejlépe.