1.B (14)

Třídní učitel: Mgr. Hana Ševčíková

Den naruby u prvňáčků v 1.B znamenal, že je jednu hodinu přišly "učit" Maruška Kalužová a Klaudie Kokešová ze čtvrté třídy. Měly pro ně připraven pracovní list a za odměnu bonbóny. Takhle měla obě děvčata jedinečnou příležitost si vyzkoušet, jaké to je být alespoň jednou v roce paní učitelkou....

I děti v 1.B se zapojily do vyrábění výrobků na paskovský velikonoční jarmark. Ale samozřejmě, že si zdobená vajíčka z kartonu vyrobili i domů pro své rodiče.

V pátek 16.3. děti dostaly za "úkol" přijít v zeleném oblečení a přinést si "zelenou" svačinku. Den předem si v hodině výtvarné výchovy vyrobily papírovou čelenku se symbolem dne svatého Patrika - zelenými trojlístky. V pátek všechny děti přišly v zeleném kousku oblečení, tři z dětí si donesly i klobouk nebo paruku. Ve vyučování si vybarvily obrázek k tomuto dni,poslechly si irské tance, v hodině pracovních činností si vytvořili Leprikóna a na závěr byly vyhodnoceny dva nejlepší "zelené" převleky - tentokrát to byli Janička a Míša.Počasí v tento den sice bylo nevlídné a deštivé, ale den svatého Patrika se v první B vydařil.

V pátek 9.3. se děti z první třídy poprvé vypravily do knihovny na akci s panem Bořkem Frýbou. Ten si nejprve s dětmi povídal a potom už jen kreslil. Každému žáčkovi nakreslil obrázek dle jeho přání. Obrázky si děti ve škole vybarvily a vystavili jsme si je ve třídě.

V úterý 27.2. si pro nás firma MK fruit ze Šumperku, která nám dodává ovocné svačinky , připravila akci nazvanou „Vitamínový den“. Konal se ve školní kuchyňce na dvou stanovištích. Na tom prvním děti ochutnaly šťávu z odšťavněného ovoce a u druhého stanoviště viděly, jak se dělá raw těsto/nepečené/ ze slunečnicových semínek a hrozinek a mohly si vykrojit vykrajovátkem vzorek těsta a ochutnat jej.

Poslední pátek v měsíci únoru byl věnován preventivnímu programu „Veselé zoubky“, který pořádá drogerie DM. Děti si zopakovaly některé poznatky o zubech i díky interaktivního programu a shlédly i krátký film o Hurvínkovi a jeho bolavém zoubku. Na závěr vypracovali pracovní list. Za odměnu si domů odnesli dárkovou tašku, ve které byly pomůcky k čištění zubů.

Na začátku hodiny výtvarné výchovy ve čtvrtek 8. února měly děti uhádnout, která velká událost se uskuteční. Nakonec to přece jen jeden žáček uhádl, že začne zimní olympiáda. Děti se nejprve dozvěděly, kde se bude konat, co znamená pět olympijských kruhů a jejich barvy a pak se daly do tvoření. Jak se jim to povedlo, můžete posoudit ve fotogalerii.

Ve středu  24.1. se konala v 1.B  beseda Městské policie Frýdek-Místek. Žáci se nejprve dozvěděli, jaký je rozdíl mezi Policií České republiky a strážníky Městské policie. Poté si společně zopakovali důležitá telefonní čísla – 150,155,158,156 a 112. Následně se vzadu ve třídě „objevil“ přechod pro chodce a děti se učily správně přecházet přes vozovku. Na závěr vypracovali  dva  tématické  pracovní listy a shlédli krátký film o bezpečném provozu na vozovce. Beseda byla nejen zajímavá, ale i poučná.