2.B

2.B (11)

Třídní učitel: Mgr. Věra Šafránková

A. pedagoga: Alena Pěstová

A. pedagoga: Mgr. Šárka Pachlopníková

V pátek 15.6. se obě druhé třídy vydaly na školní výlet. Několik dní předem jsme neustále sledovali předpověď počasí, které bylo velmi proměnlivé, ale nakonec jsme se rozhodli, že pojedeme, a počasí nám vyšlo nádherně. Vlakem jsme jeli do Frýdlantu nad Ostravicí a pak jsme šli na Ondřejník. Některé děti již po projití podchodem od nádraží prohlásily, že je bolí nohy, ale když jsme odbočili na lesní cestičku, udělali jsme si přestávku a posilnili jsme se svačinou. Nabrali jsme síly a celou trasu do kopce jsme zvládli. Všechny děti se zaradovaly, když uviděly kapličku a bufet, což znamenalo cíl cesty. Nahoře si děti hrály, točily na kolotoči a nechybělo ani nakupování dobrot. Kolem poledne jsme se vydali na zpáteční cestu. Viděli jsme hezké květiny a někteří našli i pár hub. Ve Frýdlantu jsme se ještě zastavili na dětském hřišti u restaurace a dali jsme si nanuk. Pak už jsme pokračovali k nádraží a spokojení a trochu unavení jsme nastoupili do vlaku. Výlet jsme si užili, počasí nám vyšlo a vybavení lékárničky jsme potřebovali jen na polepení a obvázání Filipových bot, které se mu tak „trochu“ rozpadly.

V pátek 1. června děti z 2.B nezasedly do lavic, ale vydaly se nejdříve na školní hřiště a později na hřiště Svazarmu. Svůj svátek oslavily sportováním. Uspořádali jsme závody v běhu, hodu míčkem a skoku do dálky. Po svačině se ještě společně s 2.A konaly závodivé hry družstev a hry. Sportování jsme zakončili na dětském hřišti u KCP, kde jsme také vyhodnotili výsledky závodů. Nejúspěšnější tři děvčata a tři chlapci byli odměněni diplomem a všechny děti dostaly k svátku lízátko a bublifuk. Počasí nám přálo a děti si svůj svátek pěkně užily.

V pátek 20.4. si 2.B, stejně jako ostatní třídy, připomněla Den Země. Nejdříve se děti podívaly na zajímavý film o vzniku Země a vývoji člověka. Pak si prohlédly mapu světa a pojmenovaly světadíly. Ve skupinkách potom vytvořily Zemi z barevných papírů, nalepily a nakreslily zvířata, květiny a stromy. Každý pak napsal a nalepil slib, jak bude Zemi pomáhat, aby byla hezká a zdravá. „Svou Zemi“ pak porovnaly se Zemí špinavou a plnou odpadků, kterou vytvořily děti v 2.A. Potom se obě třídy vydaly do přírody, kde formou hry třídily obrázky odpadků do modelů kontejnerů. Celý den byl nejen plný poučení, ale i zábavy.

V pátek 16.3. jsme si i ve 2.B připomněli tento irský svátek. Ve výtvarné výchově jsme namalovali skřítka Leprikóna. Většina dětí přišla v zeleném oblečení a některé děti si přinesly maminkami vyrobené zelené svačiny – nejen ovoce a zeleninu, ale také muffiny, bábovku, nebo zelený pudink a nápoje. Jak to dětem slušelo, si můžete prohlédnout na fotografiích.

Tak jako všichni z nás i ve druhých třídách jsme sledovali olympiádu a hlavně úspěchy našich sportovců. V pracovních činnostech jsme ve skupinách z obrázků sportovců vytvořili koláž, vysvětlili jsme si význam olympijských kruhů a správně jsme je vybarvili. Opravdovou olympiádu jsme společně s 2.A zakončili v tělesné výchově naší vlastní. Nejdříve jsme v družstvech z PET víček vytvořili olympijské kruhy, pak jsme soutěžili v disciplínách, které připomínaly zimní olympijské sporty. Na lyžích vyrobených z kartonu jsme závodili ve štafetě i biatlonu (náboje nám nahradily papírové koule a při minutí terče následovalo trestné kolo). Jako hokejisté jsme s hokejkou a míčkem oběhli metu. Soutěže jsme zakončili „koulovačkou“ papírovými koulemi. Úplně na závěr nemohl chybět medailový ceremoniál. A protože všichni závodili jako opravdoví sportovci, byli také všichni odměněni medailí.

Na středu 31. ledna se děti těšily více než jindy. Samozřejmě hlavně proto, že v poslední vyučovací hodině se rozdávalo vysvědčení. Aby čekání na 5.hodinu rychleji uteklo, bylo vyučování trochu netradiční a zábavné. V českém jazyku se děti zamýšlely, jak se jim ve škole dařilo, pokusily samy sebe ohodnotit známkami a vytvořily si vlastní vysvědčení. Potom hrály hru, ve které vymýšlely slova na určené písmeno. Místo čtení z čítanky se dívaly na film Honzíkova cesta. A pak už nastalo to očekávané rozdávání vysvědčení. Všechny děti měly vysvědčení pěkné, tak snad jim to vydrží co nejdéle. Nakonec ještě všichni porovnali opravdové vysvědčení s tím svým. Většina dětí se do hodnocení „trefila“, ale byly i takové, které byly k sobě přísnější než paní učitelka.

V úterý 19. prosince jsme se s druháky vydali na výstavu betlémů na Slezskoostravský hrad. Cestu jsme absolvovali vlakem, pak jsme prošli ulicemi města i nákupním centrem Nová Karolina a po lávce přes Ostravici dorazili k hradu. Cestou už dětem vyhládlo, proto si daly nejdříve svačinu, a pak prohlížely betlémy z různých materiálů. A bylo se opravdu na co dívat. Každý si vybral nějaký, který se mu nejvíce líbil, a nechal se u něj vyfotit. Potom si všichni prošli ostatní části hradu včetně strašidelného sklepa s mučírnou i malým peklem a čertí školou. Na zpáteční cestě jsme se podívali i na stánky a velký vánoční strom na náměstí a svezli jsme se dětským vláčkem. Trochu unavení, ale pěkně vánočně naladění jsme se zase vlakem vrátili do Paskova.

První hodinu prvního prosincového dne jsme zahájili velmi neobvykle. Místo sezení v lavicích jsme si lehli na karimatky v mobilním planetáriu, které vypadalo jako noční obloha a bylo postavené v KCP. Vleže jsme sledovali pohádku, jejímiž hlavními postavami byl lední medvěd a tučňák, se kterými jsme se vydali raketou do vesmíru. Přiblížili jsme se k Venuši a Saturnu, poznali jsme stav bez tíže, dověděli jsme se, proč na Zemi existuje polární noc a polární den a mnoho jiných zajímavostí.

Ve čtvrtek 16. listopadu probíhalo vyučování ve 2.B jinak, než obvykle. Třída se spojila s 2.A a žáci ve skupinách společně pracovali na projektu o pohádkách. Děti poznávaly podle úryvků 6 dětských knih, pak zjišťovaly jména spisovatelů, ilustrátorů a přiřazovaly ke knize obrázek. Součástí skupinové práce bylo také barevné počítání, skládání puzzle a přiřazování postav ke známým českým pohádkám. Druháci jsou již na takový způsob vyučování zvyklí od 1. třídy. Navazují tak kamarádské vztahy a zdokonalují se ve schopnosti spolupracovat.

V pátek 13.10. začaly děti z 2.B vyučování  v místní knihovně. Po příchodu již na ně čekala spisovatelka paní Klára Smolíková, která dětem představila několik svých knih a předčítala z knihy Čertice Dorka. V průběhu děje krásně ilustrované knížky na vtipných obrázcích vysvětlovala dětem různá přirovnání a přísloví. Děti byly aktivně zapojeny do všech činností a nakonec ve skupinách na pracovním listě ukázaly, jak některá přísloví pochopily.

Adresa - sídlo organizace

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov

 

Fakturační údaje

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov
IČ: 750 26 261

 

Datová schránka

ID schránky: zjsmnf5
 
 

Zřizovatel

Město Paskov

Ředitelka

Mgr. Lucie Butkovová
Tel.: +420 558 115 012

 

Kontakty ZŠ

Tel. info ZŠ: +420 558 115 011
Tel. jídelna: +420 558 115 008
Tel. družina: +420 558 115 017
Tel. sborovna I. st.: +420 558 115 016
Tel. sborovna II. st.: +420 558 115 015
Tel. malá škola: +420 558 115 002
E-mail ZŠ: info@zspaskov.cz 
E-mail jídelna: jedlickova@zspaskov.cz
E-mail družina: michalkova@zspaskov.cz

 

Identifikace školy

Red IZO: 600 134 075
IZO: 102092222

GPS: 49°43'58.013"N, 18°17'21.770"E

Autobusové spojení

zastávka Paskov,,sokolovna - linky 39, 370
zastávka Paskov,,u hřbitova