4.B (14)

Třídní učitel: Mgr. Barbora Rozbrojová

Tento den měl pro nás být překvapením. Ani cestou na nádraží jsme ještě netušili, co nás čeká. V Ostravě už bylo všechno jasné. Bylo pro nás připraveno zábavné dopoledne v Zábavním centru Horník. Tam jsme si vyzkoušeli různé hry: Laser game, virtuální realitu, nerf, archery game, fotbálek. Dopoledne jsme si opravdu užili, vyzkoušeli jsme si, vše co se dalo. Všichni jsme hráli jako o život. Takto strávený Den dětí se nám velmi líbil.

V tomto školním roce jsme již podruhé vyrazili na dopravní hřiště. Mohli jsme si tak ověřit naše znalosti a naučit se je používat při jízdě na kole. Přestože tento den nebylo zrovna nejlepší počasí, s nadšením jsme nasedli na kola. Ze všech těch dopravních značek, semaforů, zákazů a příkazů nám šla hlava kolem. Pokud jsme porušili pravidla silničního provozu, čekala nás pokuta. Naštěstí šlo jen o 10 dřepů, kterými jsme se mohli vykoupit. Na závěr jsme obdrželi průkaz cyklisty.

V rámci Dne Země jsme společně vyráběli zeměkouli a vše, co můžeme na naší planetě vidět. Se třídou 4.A a 5.B jsme si zahráli turnaj ve vybíjené a poslední hodinu jsme strávili v krásné přírodě zámeckého parku.

Na tento den jsme se velmi těšili. Dopředu jsme se dohodli, kdo v tento den nahradí paní učitelku a vezme výuku na sebe. Od této chvíle jsme řešili, co vlastně budeme své spolužáky učit a jak. Český jazyk v naší třídě vyučovaly Evička s Kristýnkou Krpcovou a Bára s Deniskou. Matematiky se ujali Péťa Maslák, Niki a Tomášek. O přírodovědu se postarali Daneček s Františkem Čechem. Našli se i odvážlivci, kteří šli ukázat své učitelské umění do prvních tříd. V 1. A se této úlohy ujaly Viktorka s Adélkou a Vašek s Leničkou. V 1. B učily Mája s Klaudií. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je, být paní učitelkou. A bavilo nás to.

Dnes nás navštívila členka mezinárodní humanitární organizace Adra. Dozvěděli jsme se, že se tato organizace zabývá pomocí lidem v nouzi a působí po celém světě. Beseda byla zábavná, ale hlavně poučná. Sami jsme si vyrobili postavičku, znázorňující člena Adry, a nakreslili pohled pro staré a osamělé lidi.

Celý týden jsme si v hodinách AJ vyprávěli o irském svátku Dni sv. Patrika. V hodině VL jsme se dozvěděli, že sv. Patrik přinesl do Irska křesťanství tak jako na naše území Konstantin a Metoděj. V hodině VV jsme malovali trojlístek, který patří mezi symboly tohoto svátku. V pátek jsme se sešli ve škole oblečeni do zelena a přinesli si zelenou svačinku. Některé zelené svačinky opravdu stály za to, protože maminky při jejich výrobě zeleným barvivem nešetřily. Maminkám děkujeme za jejich kreativitu.

Přijeli za námi pracovníci firmy MK FRUIT Šumperk, která dodává našim žákům ovocné a zeleninové svačinky. Dnes si pro nás připravili malou besídku o zdravé stravě. Ta byla doplněna ochutnávkou ovocných a zeleninových šťáv a výrobou zdravého cukroví z nepečeného těsta. Moc se nám to líbilo a hlavně chutnalo.

Na turnaj ve vybíjené jsme trénovali v hodinách TV. Poslední vybíjenou jsme si zahráli v úterý se třídou 4. A. Tady se rozhodovalo, kdo bude hrát turnaj mezi školami. Nakonec se ukázalo, že šikovných je nás dost, takže byl výběr těžký, a někteří si ani nezahráli. Turnaje se zúčastnily školy ze Sviadnova, Václavovic, Šenova, Řepiště, Vratimova, Datyňská a Vratimova, Masarykovo náměstí. Přestože jsme bojovali urputně, nakonec jsme obsadili čtvrté místo. A tak budeme trénovat dál.

Dnes nás ve třídě navštívily strážnice Městské policie Frýdek – Místek. Navázali jsme na naši návštěvu na dopravním hřišti. Opět jsme trénovali pravidla silničního provozu a na závěr jsme z těchto pravidel napsali test. Ti, kteří ho úspěšně zvládli, obdrží průkaz cyklisty. A tak jsme se všichni snažili. Komu se dnes test nepodařil, dostane možnost opravy na jaře, kdy se na dopravní hřiště ještě jednou vrátíme.

Dnešní den byl vůbec nejlepším dnem v tomto školním roce, protože jsme se neučili. Celým dnem nás provázel duch Vánoc. A tak jsme zpívali koledy, vyprávěli jsme si o Vánocích, vyráběli vánoční svícen, ochutnávali cukroví a sledovali divadelní představení, které si pro nás připravili naši spolužáci Deniska, Vašek a Mája. Na konci tohoto dne jsme si popřáli krásné Vánoce a už se těšili na ty opravdové, které nás čekali za dva dny doma.