Vytisknout tuto stránku
Prodaná nevěsta 4.B

Prodaná nevěsta 4.B

S dětmi jsme se vydali vlakem do Ostravy, kde jsme navštívili Divadlo loutek a zhlédli představení Prodaná nevěsta. Už samotná cesta vlakem byla pro žáky příjemným zpestřením dne a přirozenou součástí celého výletu.

Prodaná nevěsta patří k nejznámějším dílům české hudby a kultury. Přestože byla napsána před více než 150 lety, dokáže zaujmout diváky i dnes, zvlášť v netradičním loutkovém zpracování. Děj zasazený do prostředí vesnické pouti nabízí řadu výrazných postav – Mařenku a Jeníka, dohazovače Kecala, komickou postavu Vaška i medvěda, kteří do představení vnášejí humor a nadsázku.

Loutkové provedení doplněné hudbou Bedřicha Smetany bylo pro děti přístupnější než klasická operní inscenace a umožnilo jim seznámit se s tímto významným dílem jinou formou. Představení bylo zajímavou kulturní zkušeností a rozšířilo povědomí dětí o české hudbě a divadle.

Celý výlet do Divadla loutek Ostrava tak spojil cestování, společný prožitek a setkání s klasickým dílem v podobě, která je dětem bližší.

Číst 170 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)
Mgr. Kristýna Slívová

Nejnovější od Mgr. Kristýna Slívová