Náš školní výlet

Letos jsme jeli do Frenštátu pod Radhoštěm podívat se na skokanské můstky, řekla bych, že to nebyl hlavní záměr výletu. Už když se plánovalo kam tentokrát vyrazíme, vyškrtli jsme výšlap na nějakou horu, což jsme zažili oba předchozí roky a paní učitelka sama říkala, že to bude pohodové - a taky že bylo.

Sraz jsme měli na vlakovém nádraží. Vlak byl však plný a nejela jenom naše třída, spolu s námi tam byly děti ze školky, což znamenalo hluk, a při cestě se ještě pár tříd prostřídalo.

Když jsme dorazili do města, čekal nás obchod Hruška, kde nám paní učitelka ze zbylých peněz něco málo koupila. Poté jsme vyrazili, skoro všichni s nanuky nebo chlazeným pitím v ruce ke skokanským můstkům. Tam nás čekalo mnoho schodů nahoru. Párkrát jsem si pomyslela, že se mnou schod spadne, až tak moc byly kvalitní.

Každý, kdo vyšel nahoru, musel pocítit značnou úlevu. Hned jak všichni vyšli schody, rozdělili jsme se, někteří se šli podívat na Stezku v korunách stromů, mně se tam moc nechtělo, a tak jsem na ostatní počkala. Roztáhli jsme deky, otevřeli boxíky s jídlem, někteří vytáhli ze svých batohů i dva litry džusu. Naše skupina stejně po většinu času seděla na lavičce ve stínu a bavila se o všem možném i nemožném. Shodli jsme se na tom, že odtamtud byl krásný výhled na město.

Uplynula nějaká chvíle a vyrazili jsme ještě výš k restauraci Rekovice, u které bylo i hřiště, kde se někteří vyřádili, ač jsme žáky osmé třídy, dětské hřiště je pořád dětské hřiště. Pak nás čekala cesta lesem. Prošli jsme kolem kapličky až dolů k bývalému lázeňskému hotelu a zpátky ke skokanským můstkům. Tam jsme si střihli fotku a šli po schodech dolů.

Vlak nám jel za dlouho, proto jsme znovu navštívili obchod a čekali jsme v místním parku a poté na vlakovém nádraží. Samozřejmě, že měl vlak zpoždění, ale s tím se už tak nějak počítalo.

I když to zní možná kriticky, výlet jsem si přesto všechno užila.

Marečková Marie, 8.A

Číst 87 krát
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Adresa - sídlo organizace

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov

 

Fakturační údaje

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov
IČ: 750 26 261

 

Datová schránka

ID schránky: zjsmnf5
 
 

Zřizovatel

Město Paskov

Ředitelka

Mgr. Lucie Butkovová
Tel.: +420 558 115 012

 

Kontakty ZŠ

Tel. info ZŠ: +420 558 115 011
Tel. jídelna: +420 558 115 008
Tel. družina: +420 558 115 017
Tel. sborovna I. st.: +420 558 115 016
Tel. malá škola: +420 558 115 002
E-mail ZŠ: info@zspaskov.cz 
E-mail jídelna: jedlickova@zspaskov.cz
E-mail družina: michalkova@zspaskov.cz

 

Identifikace školy

Red IZO: 600 134 075
IZO: 102092222

 

GPS: 49°43'58.013"N, 18°17'21.770"E

Autobusové spojení

zastávka Paskov,,sokolovna - linky 39, 370
zastávka Paskov,,u hřbitova