Poznej svůj kraj – výlet do Sedlišť

Začátkem října v rámci projektu „Poznej svůj kraj“, jsme se s žáky šestého ročníku vydali navštívit ZŠ Sedliště a její obec. Tento projekt cílí na to, aby děti poznali na vlastní kůži jiné místo než to, kde se zrovna narodili nebo chodí do školy a seznámili se vlastně s tím, jak tam lidé žijí nebo např. jaké památky tam stojí za to navštívit.

Jak už bylo zmíněno, žáci naší školy se v novém školním roce vydali vstříc zážitkům a poznáním do ZŠ Sedliště včetně samotné obce. Na úvod po příjezdů žáci dostali pracovní list, na kterém byly zajímavosti a otázky o škole nebo obci. Ihned poté nás přišel přivítat pan ředitel a žáci místní školy nám řekli pár slov o jejich škole. Součástí celého výletu byla cesta vybranými historickými místy v Sedlištích, na kterých žáci místní školy měli připravený výklad. Na každém vybraném místě, kde byla zastávka, museli žáci naší školy pečlivě poslouchat, neboť součástí povídání o daném historickém místě byly odpovědi do pracovního listu.

Po zahájení u školy jsme se odebrali na nedalekou prohlídku pomníků obětí první a druhé světové války a následně do místního kostela „Všech svatých“. Odtud jsme přes centrum obce přešli na populární místo zvané Bezručova vyhlídka, kde žáci měli za úkol poznávat vrcholy Beskyd. Po splnění aktivit a odpočinku jsme se po asfaltové a lesní cestě přesunuli k lípě a kapličce Panny Marie u lesa Hájku. Zde žáky čekala poslední aktivita a menší pauza na svačinu. Žáci na závěr, jako poděkování, že plnili jednotlivé úkoly v pracovním listu, dostali dárek v podobě keramické medaile od místních žáků.

Celá tato podařená akce byla zakončena společným obědem v místní restauraci Lašská jizba, kde žáci dostali kuřecí řízek s bramborem a limonádu. Po vytrávení se žáci naší školy odebrali zpět do autobusu, který nás zavezl bezpečně ke škole.

Věřím, že pro žáky tento výlet znamenal získání nových informací nebo zážitků, neboť se mohli seznámit s místem, ve kterém třeba za svůj život ještě nebyli. Celá tato akce provázela dobrá nálada a hlavně počasí.

Více z této kategorie: « Adaptační výlet – 6.A a 6.B