Lyžařský výcvik 2018/2019
Základní škola Paskov

Lyžařský výcvik se v letošním školním roce konal od pondělí 4. února do pátku 8. února 2019 v Andělské Hoře v Jeseníkách.
Ubytováni jsme byli v hotelu Anděl, ve kterém jsme už po několikáté, a jsme zde velmi spokojeni. Zaměstnanci hotelu nám vychází ve všem vstříc a můžeme říci, že se tam máme jako v bavlnce. Počasí bylo letos skvělé, po celý týden lehce mrzlo a skoro pořád svítilo sluníčko. Sněhu bylo dostatek nejen na sjezdovce, ale i mimo ni a je jen škoda, že z časových důvodů nemohl proběhnout výcvik, ani závody na běžkách. Během týdne byl dopolední i odpolední lyžařský výcvik přerušen pouze obědem. Odpolední lyžování nebylo pouze uprostřed týdne ve středu, kdy je odpočinkový den, a my pravidelně jdeme na procházku do Světlé Hory. Na každý večer byla připravena nějaká přednáška např. z historie lyžování, o nebezpečí hor, o první pomoci, o pravidlech lyžování a lyžařských disciplínách. Po přednášce proběhl společenský a zábavný program, který si žáci vždy sami připravili. Ve čtvrtek se konaly závody ve slalomu, za který ti nejlepší dostali medaili a sladkou odměnu. Poslední večer byl, tak jak je zvykem, karneval, kde nejpovedenější masky získaly sladkost. Hodnocen byl i pořádek na pokojích. V lyžařských závodech byli nejrychlejší Ondřej Lyčka a Agáta Junková.
Za celý týden nebyl nikdo nachlazený, ani se nikdo nezranil. Myslím si, že vše proběhlo podle plánu a věřím, že byli všichni s lyžařským výcvikem spokojeni.

Mgr. Martin Biolek - vedoucí lyžařského výcviku