LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ LYŽOVÁNÍ 1. STUPNĚ ZŠ

PEDAGOGICKÝ DOHLED: Mgr. Věra Šafránková, Mgr. Kamila Vernerová

Termín:
14.1. - 18.1.2019 se uskuteční lyžařský kurz v areálu Ski Malenovice.

Odjezd autobusu je ve 12:15 od ZŠ Paskov.

Návrat je okolo 17:00. Upozorňujeme, že časy se mohou malinko měnit dle aktuální situace.

Jak má být dítě oblečeno a vybaveno?

Oblečení:

Kombinéza nebo zimní bunda + oteplováky

Rukavice:
Nejlépe dvoje lyžařské rukavice v adekvátní velikosti. Malým dětem nedávejte prstové rukavice, jelikož se do nich neumí dostat. Upřednostněte raději palčáky. Na lyžování nedávejte dětem tenké látkové rukavice!

Ponožky:
Vhodné jsou teplé vysoké ponožky, které dosahují nad lyžařskou botu. Nejlépe 2 páry.

Kukla:
Doporučujeme lyžařskou kuklu, není však povinná.

Šálek:
NEDÁVEJTE dětem šálky ani šátky, při jízdě na provazovém vleku je toto oblečení velmi nebezpečné z důvodu možného uškrcení, a proto s ním ani dítěti neumožníme nástup na sjezdovku.

Helma:
Helma schválená pro lyžování, zkontrolujte, zda dítěti přesně sedí na hlavě.

Brýle:
Lyžařské brýle jsou vhodné zejména pro pokročilé lyžaře, nejsou povinné.

Lyže:
Ideální výška lyže u dětí je cca 10 - 20cm menší než je výška lyžaře. S přihlédnutím na moderní styl výuky již nejsou vhodné tzv. rovné lyže bez carvingového krojení. Vázání musí být odborně seřízeno.

Lyžařské boty:
Boty by měly odpovídat běžné velikosti, boty musí zapadat do vázání.

Hole:
NEDÁVEJTE hole začátečníkům ani mírně pokročilým lyžařům. Pokud doma již máte zkušeného lyžaře, pak hole přibalte.

Veškeré vybavení podepište, i když si ho dítě bezpečně pozná.

Svačina:
V ceně kurzu je zahrnut pouze čaj. Dejte dětem vhodnou svačinu.

Převlékárny
Pro děti máme vyhrazeny prostory velkých nově zrekonstruovaných šaten, které jsou vytápěny a děti zde naleznou veškerý komfort, který po dobu lyžařského výcviku potřebují. Součástí jsou sociální zařízení, úložné prostory a sušák obuvi.

Páteční závody:
Start závodu je cca v 15:00. Časy se mohou malinko měnit dle aktuálních skutečností. Po závodech následuje závěrečné vyhodnocení a odchod do převlékáren. Prosíme rodiče, aby si neodváděli děti dříve a nevstupovali do převlékáren. Jakmile se děti převlečou, předáme Vám Vaši ratolest i s jeho věcmi. Rodičům a divákům je ZAKÁZÁNO vstupovat na sjezdovku v botech.

Nemoc dítěte:
V případě, že dítě onemocní před nástupem na kurz, musíte tuto skutečnost doložit lékařským potvrzením.

Máte na výběr ze 3 možností:

1) Pojišťovna Vám vyplatí 80% z kurzovného zpět na účet

nebo

2) Máte možnost si kurzovné vybrat v individuální výuce (+nutno dokoupit skipas)

nebo

3) Můžete si vybrat jiný termín kurzu s jinou školou a na tento termín si dítě vozit.

Skutečnost, že je dítě nemocné a nemůže se kurzu zúčastnit, oznamte co nejdříve na info@japasport.cz. Veškeré varianty je nutno vyčerpat v sezoně 2018/2019.

Zdroj: JAPA sport