LYŽAŘSKÝ VÝCVIKOVÝ KURZ LYŽOVÁNÍ 1. STUPNĚ ZŠ

V týdnu 14.1. – 18.1. jezdilo 29 dětí z prvních, druhých a třetích tříd ZŠ na odpolední lyžařský kurz do Malenovic. Dopoledne se učily a po obědě vyměnily školní oděv za lyžařské oblečení, aktovky za batůžky se svačinou a ve 12,15 odjížděly autobusem společně s dětmi z mateřské školy. Pod vedením instruktorů organizace JAPASPORT každý den 2 hodiny strávily na lyžích. Instruktoři byli velmi trpěliví a obětaví , a tak se děti každým dnem ve svých lyžařských dovednostech zdokonalovaly. Nejdříve všichni začínali na malé sjezdovce „Školák“ a postupně se družstva přemístila na velký svah „Mamut“. Sněhové podmínky byly na lyžování ideální, počasí se vystřídalo mrazivé, chumelenice i slunečno a děti si pět dnů užívaly lyžování a legrace, když se přihodil nějaký ten pád. Při jednom kuriózním si Nelinka zamotala lyžařskou botu do ochranné sítě tak, že jí musel instruktor botu vyzout, aby ji ze sítě uvolnil. Děti byly nadšené ze svých pokroků. Kurz byl zakončen závody, na které přijeli povzbudit své ratolesti rodiče. Všechny děti získaly medaili a diplom, pak už následovalo společné fotografování a loučení s instruktory a odjezd domů. Celý týden si všichni krásně užili.

Mgr. Věra Šafránková, Mgr. Kamila Vernerová