Vytisknout tuto stránku
Výuka s rodilým mluvčím

Výuka s rodilým mluvčím

Myslím, že každý učitel se pravidelně zabývá otázkou, jak žákům zatraktivnit výuku, co udělat pro to, aby se jim zdál předmět více zajímavý, jak vzbudit zájem o studium nad rámec výuky ve škole. Opět jsme tedy pozvali do naší školy rodilé mluvčí, aby si děti mohly otestovat své znalosti anglického jazyka.

Vyšší ročníky navštívila Daniela Weiss z Austrálie. Děti ji už znají, nenavštívila naši školu poprvé. Její vyučovací hodina byla zaměřená na potraviny, australskou a anglickou kuchyni. Žáci měli příležitost mluvit o tradičních jídlech v České republice, odpovídat na zajímavé i záludné otázky, u kterých bylo nutné se nad odpovědí trochu zamyslet. Jak byste například vy odpověděli na otázku – Jsou lepší kuchaři ženy nebo muži? Daniela pak žákům představila tradiční jídla Austrálie a Velké Británie.

Výuka byla velmi zajímavá a ze strany žáků vyžadovala obrovskou koncentraci. Někteří byli nadšení tím, jak snadné bylo všemu porozumět, odpovídat. Jiní doufám, našli motivaci k dalšímu studiu cizího jazyka.

Číst 306 krát
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Galerie Obrázků