Aktuální informace

Duke of Edingburgh Award (DofE)

Duke of Edingburgh Award (DofE)

Mezinárodní cena vévody z Edingburghu

V pondělí 12.3. 2018 se naše škola zapojila do programu DofE

a stala se OTEVŘENÝM MÍSTNÍM CENTREM, což znamená, že můžeme nabídnout zapojení do programu i lidem, kteří nejsou žáky naší školy a chtějí plnit třeba stříbrnou nebo zlatou úroveň.

O co jde??

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu je skvělým motivačním nástrojem pro žáky a studenty základních  i středních škol. Program je primárně určen pro mladé lidi ve věku 14-24 let z celého světa, nicméně, Národní kancelář DofE v České republice dostala v roce 2017, jako jedna z mála zemí světa, výjimku, která nám povoluje zapojovat účastníky již od 13 let. Díky tomuto kroku můžeme na naší základní škole nabídnout program většímu počtu žáků druhého stupně.

Co přinese DofE naší škole? 
Naše škola bude nabízet prestižní mezinárodní vzdělávací program založený na zážitkové pedagogice. Očekáváme, že zlepšíme vztah se studenty. Pomůžeme jim vybrat aktivity a stanovit cíle, čímž je poznáme i z jiné stránky. Pomůžeme mladým lidem aktivně trávit volný čas, najít vlastní cestu a překonávat sebe sama.

Co přinese DofE Vašim dětem? Posílí si sebevědomí a rozhodovací schopnosti. Naučí se rozpoznávat své silné a slabé stránky, překonávat překážky i sebe sama a pomáhat druhým. Během dobrodružných expedic si vylepší komunikační schopnosti a týmovou spolupráci. DofE jim může pomoci ve výběru dalšího studia a životního zaměření. Získají mezinárodně uznávaný certifikát, který může být krokem ke studiu v zahraničí nebo k získání vysněné pracovní pozice.

Pro koho je určeno? Pro všechny bez rozdílu !!! 

V letošním roce začínáme s plněním bronzové úrovně. Ta spočívá v tom, že si žáci dobrovolně zvolí 3 aktivity, (sport, talent, dobrovolnictví) – seznam je na stránkách DofE , nebo je mají žáci k dispozici ve škole - určí si s vedoucím splnitelný cíl, který budou plnit po dobu 3 měsíců. Jednu z vybraných aktivit pak budou plnit ještě další 3 měsíce. (3+3+6), takže v ideálním případě získají bronzovou úroveň v září 2018. Aby byla úroveň splněna, je třeba zrealizovat dobrodružnou expedicí v trvání 2 dny + 1 noc. – předpokládaná realizace – letos o prázdninách.

Při všech aktivitách i dobrodružné výpravě jsou děti pojištěny.

V případě vybrané aktivity, která je finančně náročná a neúměrně by zatížila rozpočet rodiny a byl to důvod proč se nezapojit  do programu – JE MOŽNO POŽÁDAT o příspěvek na aktivitu,( např. kurz tance,..) vyřizuje koordinátor , který pracuje s vašimi dětmi.

V případě zájmu, nebo dotazů se obraťte na koordinátorku  programu Mgr. Martinu Juhasovou nebo vedoucí programu Kateřinu Blažkovou – oblast sport, či Šárku Nevařilovou – oblast dobrovolnictví.

 

                                                                  za Základní školu v Paskově

                                                        Mgr. Lucie Butkovová – ředitelka školy

Číst 224 krát Naposledy změněno pondělí, 19 březen 2018 07:48
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Adresa - sídlo organizace

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov

 

Fakturační údaje

Základní škola Paskov, okres Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Kirilovova 330
739 21 Paskov
IČ: 750 26 261

 

Datová schránka

ID schránky: zjsmnf5
 
 

Zřizovatel

Město Paskov

Ředitelka

Mgr. Lucie Butkovová
Tel.: +420 558 115 012

 

Kontakty ZŠ

Tel. info ZŠ: +420 558 115 011
Tel. jídelna: +420 558 115 008
Tel. družina: +420 558 115 017
Tel. sborovna I. st.: +420 558 115 016
Tel. sborovna II. st.: +420 558 115 015
Tel. malá škola: +420 558 115 002
E-mail ZŠ: info@zspaskov.cz 
E-mail jídelna: jedlickova@zspaskov.cz
E-mail družina: michalkova@zspaskov.cz

 

Identifikace školy

Red IZO: 600 134 075
IZO: 102092222

GPS: 49°43'58.013"N, 18°17'21.770"E

Autobusové spojení

zastávka Paskov,,sokolovna - linky 39, 370
zastávka Paskov,,u hřbitova